Jak reklamować nową firmę cz. 1 – darmowa reklama w Internecie

lista portali ogłoszeniowych
Lista portali ogłoszeniowych – coś dla leniwych :D
Styczeń 7, 2016
dlugopis-z-gumka-do-tabletu
Długopis z gumką do tabletu
Marzec 18, 2017
jak reklamować nową firmę

Jak reklamować nową firmę – darmowa reklama w Internecie – cz. 1.

Jeżeli czytasz ten wpis to prawdopodobnie zastanawiasz się, jak reklamować nową firmę. Tym postem otwieram serię poradników mających na celu zwiększenie ilości klientów Twojego biznesu.

Pierwszą i podstawową rzeczą przy otwieraniu nowej firmy jest przemyślenie sposobu dotarcia do potencjalnego klienta. Jest to aspekt absolutnie podstawowy, a wg. mnie najważniejszy. To właśnie nieprzestrzeganie tej zasady prowadzi do upadku danego interesu już na starcie. Jednym z najtańszych, a nawet darmowych sposobów na zareklamowanie się jest Internet.

Darmowa reklama w Internecie

  1. Darmowe portale ogłoszeniowe – o tym już pisałem w poprzednim poście, listę takich portali udostępniliśmy na naszym blogu. Portale ogłoszeniowe codziennie przeglądają tysiące osób, jeżeli opis Twojej usługi będzie zachęcający, a zdjęcia odpowiednie to na pewno ktoś się do Ciebie odezwie.
  2. Marketing szeptany – nie masz klientów? Szeptaj! Owszem, metoda ta nie należy do najłatwiejszych, jednak przynosi bardzo dobre rezultaty. Nie masz czasu? Pomożemy! Najważniejszą rzeczą jest nastawienie. Potraktuj to jako wyzwanie, np. napiszę dzisiaj 50 postów choćby mi zabrakło Internetu i prądu 😀 Przy marketingu szeptanym pamiętaj aby nie był on chamski… Możesz polecać komuś na przykład jakiś ciekawy artykuł, który… akurat sam napisałeś. Forumowicze nie odbiorą tego jako reklama tylko jako darmowa porada. Taka forma marketingu szeptanego łączy się bezpośrednio z kolejnym punktem.
  3. Content marketing – jeżeli masz swoją firmę, to na pewno jesteś specjalistą w jakiejś dziedzinie. Napisz o tym jakiś artykuł, poradnik. Zadbaj jednak o to aby był odpowiednio nasycony słowami kluczowymi. Artykuł powinien być średniej długości, napisany „lekkim piórem”. Jeżeli artykuł będzie ciekawy, to zaczną go cytować inne osoby, a w ten sposób zyskasz na pozycjonowaniu swojej strony internetowej.
  4. Social media, tu chyba nie muszę nic tłumaczyć, po prostu musisz je mieć, a najlepiej jak najwięcej.
  5. Jak już masz to co w pkt. 4 to zaproś do polubienia profilu swojej firmy wszystkich znajomych – niech wiedzą, że masz firmę!
  6. Marketing rekomendacji – rzecz niesłychanie ważna. Gdy obsłużysz już pierwszych klientów to poproś ich o pozytywną opinię swojej firmy. Wiesz jak ludzie szukają produktów czy usług w Internecie? Tak jak Ty! Nie biorą tego co jest pierwsze z brzegu tylko analizują, sprawdzają, szukają opinii innych no i w końcu się decydują.
  7. Video marketing – prawdopodobnie najlepszy sposób na reklamę w 2016 roku. Uważam, że nie trzeba od razu pchać się w Promo Video za 3000 zł. Można zrobić coś samemu, wystarczy kamerka. Warto również zainstalować aplikację Facebook Mentions i bezpośrednio przez facebooka wrzucać jakieś firmowe filmiki.
  8. SEO, jeżeli masz swoją stronę internetową, a nawet jeżeli jej nie masz, to postępuj zgodnie z zasadami SEO. Co to znaczy? Powiedzmy, że chcesz zareklamować się na frazę: „projektowanie plakatów Katowice” to używaj wszędzie tej samej frazy. Niech ona pojawi się na facbeooku, w ogłoszeniach oraz na forach, w których będziesz się udzielał.
  9. Katalogowanie – istnieje wiele darmowych katalogów dla firm. Warto wybierać te, których page rank jest wyższy niż 1. Istnieją różnego rodzaju programy do półautomatycznego katalogowania. Jeżeli poszukasz to na pewno znajdziesz!

W tym poście to chyba tyle na temat darmowej reklamy w Internecie. W kolejnej części rozważymy temat płatnej reklamy w Internecie!

Tymczasem zapraszamy na naszego facebooka:

https://www.facebook.com/reklamaslaskie/?ref=bookmarks

PS.

No właśnie, linkuj swoje kanały : )

Komentarze są wyłączone.


Notice: Korzystanie z WC_Cart::get_cart_url uznawane jest za przestarzałe od wersji 2.5! Zamiast tego użyj wc_get_cart_url. in /home/dudzix/domains/tddesign.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 4440
0Top bar menu