Czy dodawanie ogłoszeń na portalach ma sens?

tanie gadżety reklamowe
Czy warto inwestować w tanie gadżety reklamowe?
Październik 13, 2015
Jak skutecznie pozyskiwać klientów swojego biznesu? – konkurs facebook
Październik 29, 2015

Wiele osób rozpoczynając swoją własną działalność dodaje swoje ogłoszenia na portalach typu OLX czy Gumtree. Co ciekawe, zazwyczaj nie mają oni jeszcze strony internetowej, wizytówki ani logotypu i kierują się tylko i wyłącznie impulsem, który mówi im: „muszę jak najszybciej pozyskać pierwszego klienta”. Czy takie działanie ma sens? Odpowiedź na to pytanie brzmi: I tak i nie! Dlaczego tak? Każde działanie reklamowe, jakie przeprowadzamy by zwiększyć zyski swojej firmy jest o wiele lepsze niż siedzenie i czekanie na klientów z założonymi rękami – to chyba jasne. Ale jakby przyjrzeć się temu z innej strony, można dojść do nieco innego wniosku. Otóż dodając takie wpisy na kilkadziesiąt portali ogłoszeniowych trzeba pamiętać, że na niektórych stronach ten wpis zostanie na bardzo długo. Po pewnym czasie może okazać się, że Twój biznes nie wypalił, a raz na miesiąc zadzwoni jakiś dociekliwy internauta i poprosi o ofertę Twojego biznesu z przed 5 lat. Ktoś powie, że w takim przypadku wystarczy zmienić numer telefonu, e-mail i problem znika. Jednak co jeśli w tzw. między czasie przez przypadek wymyśliłeś inny biznes i podałeś te same dane? A może to był Twój prywatny nr tel. którego nie chcesz się pozbyć?

Jeżeli zatem sam starasz się zbudować swoją pozycję w internecie zrób to z głową. Zacznij po kolei, tak żeby wszystkie działania wyglądały profesjonalnie. Jeżeli nie chcesz inwestować w stronę internetową załóż bloga. To nic nie kosztuje – tylko Twój czas, którego prawdopodobnie masz dużo, a jeżeli nie to zawsze prowadzenie bloga firmowego możesz powierzyć nam! Zadbaj o media społecznościowe, a w szczególności facebooka. Przecież Twoi znajomi będą najlepsi na tzw. pierwszy ogień! Jak coś nie wyjdzie to przecież nie rozpowiedzą wszystkim.. Prowadzenie facebooka to nic trudnego, na pewno sobie z tym poradzisz! No i na koniec jak już Ci się uda pozyskać upragnionego klienta i będzie on zadowolony z Twoich usług poproś go o opinię. Niech poświęci 3 minuty i napisze kilka dobrych słów o Tobie w internecie. Możesz mu dać nawet za to rabat! Dzięki temu karuzela zwana własnym biznesem zacznie się kręcić. Powodzenia!

Komentarze są wyłączone.


Notice: Korzystanie z WC_Cart::get_cart_url uznane za przestarzałe od wersji 2.5! Zamiast tego należy użyć wc_get_cart_url. in /home/dudzix/domains/tddesign.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 3853
0Top bar menu