Budowa długopisu – jak skonstruowany jest długopis?

długopisy z makulatury
Długopisy z makulatury – eko materiały reklamowe
Kwiecień 3, 2017
reklama na długopisach
Czy reklama na długopisach to dobry pomysł?
Czerwiec 18, 2017
budowa długopisu

Budowa długopisu

Pośród artykułów promocyjnych długopis jest jednym z najczęściej spotykanych. Choć towarzyszy nam praktycznie zawsze i wszędzie – w domu, pracy czy szkole – mało osób zdaje sobie sprawę, w jaki sposób zbudowany jest ten artykuł piśmienniczy. W większości przypadków budowa długopisu jest całkiem prosta, ponieważ składa się on z korpusu oraz wkładu. Od sposobu produkcji zależą pozostałe elementy. Jednym z przykładów może być zabezpieczająca przed wylaniem tuszu skuwka. Taki długopis jest najczęściej plastikowy i nie posiada sprężyny. Bywa jednak, że produkty nie mają takiej skuwki. W takich przypadkach wkład wsuwany jest do wnętrza korpusu dzięki specjalnemu mechanizmowi, który zazwyczaj znajduje się w okolicach zakończenia korpusu, chociaż nie jest to regułą.

Korpus – miejsce na Twoją promocję

Korpus długopisu to bardzo ważna część jego konstrukcji. Jest to miejsce, na którym zamieszczane są elementy promocyjne, czyli logo firmy, jej adres albo hasło reklamowe. Najczęściej stosowanym materiałem, z którego wykonany jest ten element, jest plastik, chociaż bywa, iż stosuje się także inne tworzywa. Ekskluzywność gadżetu uwydatnia korpus metalowy, natomiast stworzone na bazie makulatury obudowy są przyjazne środowisku. Korpus może więc szalenie dużo mówić o promowanej firmie.

korpus długopisu

Istota długopisu – wkład z tuszem

Innym istotnym i podstawowym elementem długopisu jest jego wkład. To w zasadzie wąska plastikowa rurka, która wypełniona jest tuszem w dowolnym kolorze – najczęściej niebieskim albo czarnym. Na jej końcu znajduje się obsadka, w której usytuowana jest niewielka metalowa kulka. Jest ona umieszczona w gnieździe, co zapewnia precyzyjne rozprowadzanie tuszu po papierze. Blokuje również dostęp do powietrza do wnętrza rurki, co udaremnia wyschnięcie tuszu, kiedy długopis nie jest używany. Malutka szczelina umożliwiająca wypływanie tuszu tworzy się jedynie w czasie pracy, gdy kulka przylega do kartki oraz jest delikatnie wpychana do wnętrza.

Pozostałe części budowy długopisu

Każdy długopis musi dodatkowo posiadać mechanizm, który uchroni tusz przed wypłynięciem. Najczęstsze są dwie metody. Jeśli długopis posiada mechanizm zlokalizowany na zakończeniu zewnętrznej części obudowy, który umożliwia schowanie wkładu do jego środka, musi jednocześnie posiadać oprócz niego także sprężynę, która sprawia, że całość działa. W przypadku braku sprężyny tusz zabezpiecza skuwka, która zrobiona jest z tego samego tworzywa, co cały długopis. Najpowszechniejszy jest plastik, choć nie brakuje metalowych wykończeń. Kolejne elementy, jak klips przy zakończeniu albo skuwce, zamontowany zakreślacz lub gumowa osłona, która ułatwia trzymanie i pisanie, zależne są od ogólnego projektu i budowy długopisu.

Komentarze są wyłączone.


Notice: Korzystanie z WC_Cart::get_cart_url uznawane jest za przestarzałe od wersji 2.5! Zamiast tego użyj wc_get_cart_url. in /home/dudzix/domains/tddesign.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 4440
0Top bar menu